O nas

Funebra.pl to specjalistyczna witryna Domu Pogrzebowego Memorial poświęcona międzynarodowym usługom pogrzebowym, w tym sprowadzaniu zwłok i prochów osób zmarłych z zagranicy do Polski. Jesteśmy dużą firmą z wieloletnim doświadczeniem i kompetentnym personelem. W przypadku śmierci obywatela polskiego za granicą, w imieniu rodziny zmarłego załatwiamy wszystkie formalności zarówno w kraju jak i za granicą. Członkowie rodziny nie muszą nawet jechać do kraju w którym nastąpiła śmierć bliskiego. Wystarczy telefon i upoważnienie dla naszej firmy. My zajmiemy się profesjonalnie i szybko uzyskaniem wymaganych dokumentów i sprowadzimy zwłoki lub prochy zmarłego z dowolnego kraju Europy do Polski.

Memorial to jeden z najstarszych domów pogrzebowych, działający od 1988 r. Kilka lat temu rozszerzyliśmy naszą podstawową działalność o międzynarodowe usługi pogrzebowe. Przez te lata zdobyliśmy doświadczenie, niezbędne kontakty i zbudowaliśmy profesjonalną flotę samochodową. Obecnie specjalizujemy się w przewozie zmarłych z Niemiec, Holandii, Anglii i innych europejskich krajów do Polski.

Po uzyskaniu od rodziny zmarłego pełnomocnictwa, kontaktujemy się ze szpitalem, uzyskujemy za granicą akt zgonu, tłumaczymy dokumenty, uzyskujemy zgodę starosty w miejscowości w której ma nastąpić pochówek i po załatwieniu tych formalności wyjeżdżamy z Polski. Za granicą uzyskujemy zgodę danego kraju oraz polskiego konsulatu na sprowadzenie zmarłego do Polski, odbieramy ciało zmarłego ze szpitala lub prywatnego zakładu pogrzebowego i transportujemy zwłoki w specjalistycznej trumnie do wskazanego przez Rodzinę zakładu pogrzebowego, który zajmuje się pochówkiem w Polsce.

Załatwienie wszystkich wymaganych dokumentów i przewóz zwłok z zagranicy trwa około 5 dni roboczych.